Šeima kiekvienam iš mūsų yra svarbi gyvenimo dalis! Tiesą sakant, tai turbūt  pats svarbiausias dalykas gyvenime. Vaikai, tėvai, seneliai, pusbroliai, tetos ir dėdės – platus artimųjų būrys, kurie kuria mūsų šeimos identitetą, laimę ir vertę. Dauguma šių šeimos narių mums yra itin svarbūs, mes juos mylime ir su pagarba prisimename kiekvieną dieną! Laikui bėgant visi keičiamės – vaikai tampa tėvais, ateina naujos kartos – taip natūraliai susiduriame su dideliais gyvenimo pokyčiais, įprasminančiais mūsų kaip žmogaus augimą, brandą. Mes nuolat išgyvename skirtingus etapus su savo šeimos nariais. Būtent šiais etapais ypač svarbi tampa šeimos fotografija. Fotografijų pagalba šeima gali vėl ir vėl išgyventi tas brangias akimirkas, kurias patyrė kartu. Fotografijos kuria šeimos vertę, tai tarytum banko sąskaita, kurioje kaupiami gražiausi šeimos jausmai, prisiminimai ir išgyvenimai.

Vienas iš paslėptų, bet galingų šeimos fotografijos aspektų, į kurį tėvai ir dauguma fotografų atsižvelgia retai, yra tai, kad tinkamai nufotografavus šeimą galima padėti sustiprinti vaiko savivertę.

Davidas Kraussas, licencijuotas psichologas iš Klivlando, sako: „Manau, kad tikrai svarbu parodyti šeimą kaip tvirtą vienetą. Vaikams ypač naudinga pamatyti save kaip vertinamą ir svarbią savo šeimos dalį“.
Tyrimai rodo, kad šeimos fotografijos, pakabintos ant sienos namuose stiprina žinią vaikui, kad šeimos nariai yra svarbūs vieni kitiems ir kad jie visada laukiami ir mylimi tėvų ir artimųjų.
Fotografo užduotis būtent ir yra sukurti fotografijas, kur vaikai tose akimirkose jaučiasi saugūs ir apsupti meilės, ramūs, atsipalaidavę būdami tokie, kokie yra.
Psichologas Kraussas praktikoje su vaikais daug naudoja šeimos nuotraukas, kad padėtų konsultuoti ir gydyti psichinę sveikatą. Tai leidžia vaikams sužinoti, kas jie yra. Per fotografijas vaikai giliau suvokia  savo genealogiją, savo šeimos unikalumą ir jos istoriją. Kai vaikas mato save šeimos portrete, jam tampa ramu, saugu.

Prisiminimai, kurie ypač svarbūs šeimos gyvenime – tai naujagimio tapimas vaiku, iš vaiko  – jaunuoliu, iš jaunuolio – tėčiu. Pirmieji žingsniai, pirmoji klasė, mokyklos baigimas… Tokios kasmetinės šeimos nuotraukos leidžia mums prisiminti šias nuostabias akimirkas, nuolat mintimis nukeliauti į šiuos šeimos laikotarpius.

Koks yra geresnis būdas atsiminti tokius svarbius įvykius nei fotografija? Sukurti prisiminimus sau ir ateinančioms kartoms turėtų būti kiekvieno iš mūsų misija. Fotografijos laikui bėgant atliks savo darbą. Šypsenos ir juokas užpildys širdis, kai mėgausitės prisiminimų albumu.
Tad fotografuokitės su džiugesiu. Leiskitės į parką, vaikščiokite upe, pūskite burbulus, organizuokite pikniką … būkite nenuspėjami, būkite žaismingi ir unikalūs savo fotosesijoje ir tiesiog linksminkitės vienas su kitu, taip sukursite gražias ir tikras emocijas savo šeimos albumui.

m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce neque purus, eleifend vel sollicitudin ut.

Instagram

@ My_wedding_day

Follow Us

Solene@qodeinteractive.com